Słodkowodne

Perły słodkowodne są hodowane głównie w Chinach. Przeważnie mają słabszy poblask niż perły słonowodne, są mniejsze od pereł Akoya, a uzyskanie idealnej krągłości jest praktycznie niemożliwe. Ich oryginalne kształty i kolory (występują we wszystkich barwach), a także niska cena spowodowały, iż są to najczęściej spotykane perły w wyrobach jubilerskich na świecie.

Akoya - słonowodne

Perły Akoya to słonowodne perły hodowane głównie w Japonii i Chinach. Perły te charakteryzują się idealnie okrągłym kształtem, wysokim połyskiem i głębią koloru. Główna barwa pereł Akoya to kolor biały, żółty, różowy, kremowy.

Tahitańskie

Perły Tahitańskie hodowane są w Polinezji Francuskiej. Naturalne czarne perły Tahitańskie są niezwykle rzadko spotykane. Kształt, kolor i poblask hodowlanych pereł jest identyczny z naturalnym. Większość czarnych pereł Tahitańskich nie jest tak naprawdę koloru czarnego. Barwa główna to przeważnie jasne srebro, grafit, żółty brąz, zielony z różowym poblaskiem i barwę "pawią" z naturalnym pryzmatem i zmienną kolorystyką na powierzchni perły. Rozmiary pereł szacują się między 8 a 25 mm - 25 mm to największa znaleziona Tahitańska perła. Przeciętny rozmiar to 12 mm większe są raczej rzadko spotykane.

Mórz południowych

Prawie wszystkie perły mórz południowych są hodowane. Australia, Indonezja oraz inne kraje Pacyfiku produkują ich najwięcej. Praktycznie cała perła mórz południowych składa się z masy perłowej z minimalnej wielkości implantem. Ich standardowa wielkość szacuje się między 10 a 20mm. Są to jedne z najdroższych pereł z powodu ich rzadkości i wielkości, a białe perły mórz południowych są uważane za najdroższe hodowlane perły na świecie.

Shell pearls

Shell pearls to perły z muszli całkowicie wytwarzane przez człowieka z materiału identycznego jak naturalny. Perła ta pochodzi z Wietnamu, gdzie muszle perłopławów są przetwarzane na masę perłową (skład muszli jest identyczny jak perły) z której formowana jest perła. Ponieważ jest to wyrób człowieka, perły te charakteryzują się idealną kulistością i występują w każdej kolorystyce. Prosimy nie mylić pereł Shell ze sztucznymi: plastikowymi czy ceramicznymi "perłami", ponieważ wykonane są one z tego samego materiału co autentyczne perły, zachowując swój blask, trwałość, gramaturę, ciężar, chłód.

 

powrót

copyright © 2019 Julita | created by sevencomp.pl
Mapa